Dobrze płatne i ciekawe zawody dla dziewczyn w branży marketingowej

zawody dla dziewczyny

Rynek pracy jest niezwykle dynamiczny i już dawno odeszły w zapomnienie czasy, w których wystarczyło raz zdobyć kwalifikacje i do końca życia pracować w jednym zawodzie. Dobrze płatne i ciekawe zawody dla kobiet wymagają od nich dużej elastyczności i umiejętności dostosowania się do sytuacji.

Specjalistka Google Ads

Na uwagę zasługuje stanowisko specjalistki Google Ads. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Google przygotowało specjalne darmowe szkolenie dla dziewczyn, które chcą się sprawdzić w tej branży. Do obowiązków osoby znajdującej się na tym stanowisko należy głównie konfigurowanie kampanii reklamowych oraz ich optymalizacja. Specjalista Google Ads sprawuje również nadzór nad przebiegiem całej kampanii, a także weryfikuje jej faktyczną skuteczność. Warto dodać, że każda kampania może być rozszerzona o kanały, które znajdują się na innych platformach. Na przestrzeni czasu zmieniają się kompetencje specjalistów, którzy pracują na tym stanowisku.

Specjalistka SEO

Niezależne kobiety mogą się również sprawdzić jako specjalistki SEO. Taka osoba wykonuje pozycjonowanie oraz optymalizację serwisu internetowego. Pozycjoner musi tak przygotować stronę, żeby dobrze wyświetlała się innym użytkownikom internetu w wyszukiwarce. Głównym zadaniem jest analiza postępów, które są związane z pozycjonowaniem strony, a także analiza konkurencji oraz wyszukiwanie tematycznych nisz. Specjalistka SEO dba także o linkbuilding oraz przygotowywuje raporty SEO i bierze udział w planowaniu właściwej strategii marketingowej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każda kobieta może zostać specjalistką SEO. Nie są prowadzone żadne specjalistyczne, tradycyjne studia kierunkowe, które przygotowywują do wykonywania tego zawodu. Oczywiście przydatne mogą być studia informatyczne, ale równie dobrze można wszystkiego nauczyć się samodzielnie w domu. Dobrym rozwiązaniem jest również darmowy staż, który pomoże zdobyć wiedzę i nabyć niezbędne doświadczenie przed rozpoczęciem pracy.

Specjalistka Social Media

Ciekawe zawody dla dziewczyn występują przede wszystkim w branży marketingu sieciowego. Dobrym przykładem może być specjalistka Social Media, która odpowiada za sprawną komunikację z klientem przy użyciu portali społecznościowych. Głównym zadaniem jest oczywiście budowanie wizerunku firmy oraz koordynowanie kampanii reklamowej. Taka osoba musi również umieć przygotować właściwy content, który będzie się zgadzał z polityką prowadzoną przez firmę. Ważna jest również współpraca z działem graficznym, ponieważ w ten sposób powstaje większość postów. Specjalistka Social Media pilnuje też, żeby konta w portalach społecznościowych były prowadzone systematycznie. Przed rozpoczęciem pracy można skorzystać z płatnego szkolenia z prowadzenia profili dla firm lub darmowego stażu w agencji. Umiejętności zdobyte podczas tych szkoleń z pewnością przydadzą się w późniejszej karierze zawodowej.

Budowa stron www

Zawody dla dziewczyny to nie tylko marketing sieciowy. Istnieją również kobiety, które bardzo dobrze radzą sobie z tworzeniem stron internetowych. Obecne możliwości technologiczne sprawiają, że każdy może się tego nauczyć. Oczywiście warto odbyć szkolenie lub staż, które pozwoli poszerzyć horyzonty i nabrać nieco praktyki. Bez odpowiedniego doświadczenia niestety ciężko znaleźć pracę w tej branży. Warto dodać, że jest to niezwykle rozwijające zajęcie, które uczy innego spojrzenia na świat. W ostatnich latach budowa stron www cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród żeńskiej części społeczności. Zobacz także dlaczego warto zostać copywritterem.

Influencerka

Portale społecznościowe to domena kobiet, które czują się w tych miejscach najlepiej. Żeby zostać influencerką kluczowe jest zdobywanie zasięgów. Żeby to zrobić trzeba przede wszystkim mieć coś do przekazania co zainteresuje odbiorcę. Przydatne mogą być również fotografie, które powinny wyglądać profesjonalnie. Im lepsza jakość przygotowywanych postów, tym większa szansa na lepsze zasięgi. Zrobienie dobrego zdjęcia zależy przede wszystkim od dobrej znajomości swojego sprzętu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że obecne telefony są wyposażone w bardzo dobre aparaty, dlatego nie ma już potrzeby kupowania profesjonalnego aparatu fotograficznego. Dobrym rozwiązaniem jest też testowanie różnych ustawień aparatu, ponieważ w ten sposób można wybrać najlepsze. Jednocześnie jest to najlepszy sposób na poznanie podstawowych funkcji. Niestety ustawienie aparatu fotograficznego trochę trwa, dlatego na samym początku warto poprosić o pomoc doświadczoną osobę. Na samym początku można użyć ustawień automatycznych, które nie są idealne, ale dobre na start. Osoby, które mają dużo czasu mogą również zdecydować się na przeczytanie kilku książek o fotografii, dzięki którym zdobędą wiedzę teoretyczną. Każda influencerka powinna chociaż raz przeczytać kompendium wiedzy fotograficznej. Informacje teoretyczne można w każdej chwili przetestować na realnym sprzęcie.

konto na youtube dla firmy

Youtuberka

YouTube to jedna z najpopularniejszych platform, która umożliwia oglądanie filmów udostępnianych przez użytkowników serwisu. Warto dodać, że ten portal wpisuje się idealnie w zawody dobrze płatne dla dziewczyn, ponieważ jedyne co trzeba zrobić to nauczyć się filmowania. Budowanie zasięgu po pewnym czasie może przerodzić się w stałe źródło dochodu, co potwierdzają najwięksi Youtuberzy. Oczywiście konkurencja jest bardzo duża i trzeba mieć dobry pomysł, żeby się przebić. Warto jednak próbować, ponieważ jest to platforma, które obecnie oferuje największe możliwości i teoretycznie największe pieniądze. Problemem może być ucinanie zasięgów, ale dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu można to ominąć. Należy pamiętać, że każdy film musi być odpowiednio obrobiony i przygotowany. Nie trzeba posiadać profesjonalnego sprzętu do nagrywania, ale dobrze żeby filmy były dobrej jakości. Najważniejszy jest jednak pomysł oraz jego realizacja.

Specjalistka od reklamy – Fb Ads, Google Ads, Twitter Ads, Linkedin Ads

Życie pokazuje, że kobiety bardzo dobrze radzą sobie jako specjalistki od reklamy. Doskonale potrafią przygotować kampanie reklamowe, ale także zajmują się koordynacją projektów oraz weryfikują efekty kampanii. Ważne jest, żeby specjalistka od reklamy była wszechstronna i potrafiła korzystać również z Linkedin Ads oraz Twitter Ads. Fb Ads oraz Google Ads to absolutna podstawa, dlatego wiedza tylko z tej materii jest obecnie już niewystarczająca. Pracownik pozyskuje także klientów oraz dba o techniczne aspekty reklam, które już istnieją. Niezwykle ważna jest też współpraca z grafikami i drukarniami. Wiele zależy od wybranej agencji i zakresu działalności. Niektóre firmy skupiają się tylko na reklamie w internecie, natomiast inne tworzą i drukują ulotki oraz plakaty. Na tym stanowisku dobrze odnajdą się kobiety kreatywne, które mają pomysł na siebie i ambicje. Ważna jest tez umiejętność zaplanowania pracy i ustalenia priorytetów. Niezbędna jest też znajomość obecnych trendów oraz technik reklamowych, które pomagają zdobyć nowych klientów. Samo ukończenie studiów marketingowych nie jest wystarczające, ponieważ najważniejsze są umiejętności.