Jak wstawić film na Youtube

jak dodać film na youtube

YouTube jest to jeden z najbardziej popularnych serwisów internetowych, z którego korzystają miliony ludzi na całym świecie. Większość użytkowników tej platformy ogranicza się do oglądania klipów. Co jednak, jeśli ktoś chciałby stworzyć własny kanał, wrzucać na niego filmy i zdobyć popularność?

Jak dodać film na yt ?

Pierwszym wymogiem, który jest nam potrzebny do wstawienia filmiku jest posiadanie konta Google, po to, aby zalogować się do serwisu. Zobacz nasz wpis: Jak założyć kanał na Youtube. Samo przesłanie filmu ogranicza się tylko do kliknięcia na stronie głównej przycisku ,,Prześlij film”. Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniego filmiku i przeciągnięcie go w pole ,,Wybierz pliki do przesłania”.

jak wstawić film na youtube

Jak dodać film na youtube ?

Serwis umożliwia nam przesyłanie różnych formatów filmów. Warto tutaj wymienić takie formaty jak:

 • .mov,
 • .mpeg4,
 • .avi,
 • .wmv,
 • .mpegps,
 • .flv,
 • .3gpp,
 • .webm.

Jeżeli nasz załadowany klip jest nagrany w rozdzielczości HD lub FullHD, to automatycznie będzie on udostępniony do obejrzenia za pośrednictwem platformy YouTube w tej rozdzielczości. Następnie zostaniemy przekierowani do nowej strony, na której czeka się, aż filmik zostanie przesłany oraz przetworzony. Następnym krokiem w realizacji przesłania naszego filmiku jest odpowiednie ustawienie parametrów dotyczących opisu. Pozornie są to bardzo trywialne opcje, jednak ich należyte wypełnienie posiada ogromne znaczenie dla popularności wstawionego przez nas filmiku, a także będzie to miało konsekwencje dla całego kanału. Warto poświęcić czas na to, żeby klipy miały jak najwyższe pozycjonowanie w wyszukiwarce. Zobacz także nasz wpis: Jak zacząć tworzyć filmy na Youtube.

Jak wstawić film na youtube?

Tytuł i opis filmu

Tytuł naszego klipu musi mieć atrakcyjne brzmienie dla odbiorcy. W opisie warto umieścić dokładniejsze rozwinięcie naszego tytułu oraz umieszczenie dokładnego opisu o czym jest film. Pierwsze zdanie warto jest wyposażyć we frazy kluczowe.

Miniatura filmu

Miniatury filmów są także bardzo ważną rzeczą przy umieszczeniu treści na serwisie YouTube. Najlepiej wybrać opcje, które będą odpowiadać i świetnie odzwierciedlać zawartość danego klipu.

Ustawienia podstawowe filmu

Ustawienia prywatności dają nam do dyspozycji trzy możliwości:

 • publiczne,
 • niepubliczne,
 • prywatne.

W ustawieniu publicznym, klip nasz będzie mógł być oglądany przez wszystkie osoby i będzie on widoczny w wyszukiwarce. Jeśli natomiast postawimy na opcję niepubliczną, film będzie dostępny tylko dla użytkowników, którzy będą w posiadaniu linku do niego. W trzecim przypadku – ustawienia prywatne, klip będzie dostępny tylko i wyłącznie dla wybranych przez nas osób. Warto też wspomnieć o opcjach zaawansowanych.

Ustawienia zaawansowane filmu na yt

Wracając do samego okna dodawania klipu, to obok zakładki ,,informacje podstawowe” mamy dostęp do ustawień zaawansowanych, w których można ustalić to, czy chcemy wyrazić zgodę na komentowanie filmu, prawa autorskie czy datę nagrania. Jeżeli chcemy postawić na popularność, to zalecającym jest zezwolenie na komentarze użytkowników. Resztę opcji można dostosować indywidualnie.

Tagi filmu na Youtube

Tagi, czyli słowa kluczowe określające o czym jest nasz film, to również bardzo ważny czynnik. Filmik, który jest odpowiednio otagowany, będzie miał znaczne znaczenie dla popularności. Dobrze jest więc stworzyć szeroką grupę tagów, które będą opisywać nasz kanał.

jak dodać film na youtube

Korzystanie ze specjalnego edytora wideo

Mnogość opcji we wbudowanym edytorze wideo serwisu YouTube jest bardzo imponująca, dlatego warto przyjrzeć się tym narzędziom. Dzięki temu możemy łatwo dodać napisy, adnotacje do filmiku lub różne efekty(HDR, sepia, pikselizacja, poprawki oświetlenia), ale można też zmienić ścieżki dźwiękowe, a także poprawić opis klipu, który był wypełniany podczas udostępniania filmu do serwisu. Dodatkową funkcją jest też umożliwienie zamazania osób znajdujących się na filmie. Narzędzie takie jest dostępne w sekcji zakładek menadżera filmów. Niewątpliwie zamieszczanie filmów na YouTube jest bardzo intuicyjne, a serwis udostępnia nam mnogość opcji. Każdy znajdzie odpowiednie dla niego rozwiązanie i będzie zadowolony z użytkowania. Serwis stawia na proste rozwiązania, dlatego nie będziemy tracić dużo czasu na głowienie się z tym.

Optymalizacja filmu na Yt

Na rynku jest wiele dodatkowych narzędzi, które pozwalają na optymalizację filmów na YouTube, jednym z nich jest TubeBuddy.

Pozwala ono w zależności od wykupionego pakietu na jeszcze bardziej szczegółową optymalizację naszych filmów. Jest to szczególnie istotne dla osób, które zarabiają na filmach i zależy im, aby ich filmy były polecane przez YouTube.