Jak zacząć tworzyć filmiki na Youtube?

filmiki na youtube

Wstajesz rano, włączasz YouTube i po chwili oglądania myślisz sobie: „Hej, może ja też potrafię tworzyć takie cuda?”. Albo oglądasz film i pod wpływem pozytywnych emocji odnajdujesz w sobie chęć tworzenia? To świetnie! Przed tobą nowa przygoda, ale zanim zaczniesz rzućmy okiem na to czego możesz potrzebować. Jeśli nie od razu, to wtedy, gdy zdecydujesz się na tworzenie filmów na poważnie.

Domowe studio nagrań

Domowe studio nagrań video nie musi od razu składać się z samych profesjonalnych sprzętów, choć jeśli planujemy zając się tworzeniem filmów na stałe, warto zastanowić się nad aktualizowaniem naszego sprzętu w przyszłości.
Zdradzimy ci jednak ważną rzecz: im lepiej przygotowane studio i sprzęt, tym lepsza jakość filmów. A jak jakość jest świetna, więcej widzów zawiesi oko na twoich dziełach. Sztuka dla sztuki też jest przyjemna, ale to właśnie opinie i uwaga widzów zapewniają paliwo do dalszej pracy. Pomagają też roznieść w świecie wieść o istnieniu twoich filmów. Nie oszukujmy się, jeśli coś tworzymy, chcemy, aby dotarło do jak największej ilości odbiorów.

pozycjonowanie filmów youtube

Zobacz także: Jak założyć kanał na Youtube

Tworzenie filmików w domowym zaciszu

Coraz częściej słyszymy o rosnącej popularności filmów i filmików nagrywanych przez niezależnych i indywidualnych twórców. Wszechobecny dostęp do technologii oraz internetu ułatwia nam publikowanie w sieci. Dodatkowo dziś niemal każdy ma dostęp do telefonu wyposażonego w kamerę. Niektórzy mogą sobie pozwolić na filmowanie aparatami. Ale mówimy tu już o pracy na nieco większą skalę. Jeśli chcemy spróbować swoich możliwości, na początek wystarczy nam dobry smartphone. A co z resztą? Piękna sceneria okolicznego parku czy własnego podwórka. Być może ściana w salonie z kwiatem do dekoracji w tle i jakimś obrazem, czy kadr na biblioteczkę z wymyślnie ułożonymi książkami i już można zaczynać.

konto na youtube dla firmy

Zobacz także: Pozycjonowanie filmów na Youtube

Sprzęt do domowego studia filmowego

Pewnie zastanawiasz się jak można przygotować profesjonalne Studio filmowe, jeśli jesteś już zdecydowany zając się taką działalnością na stałe, najważniejszy okaże się sprzęt do filmowania, ale także akcesoria. Jednym z pierwszych, których będziesz poszukiwał będzie statyw, dzięki któremu zapewnisz profesjonalny wygląd swojego video. Ze statywem w parze powinna iść głowica, dobrze zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie, ponieważ w razie zmiany sprzęty do nagrywania, będzie można pozwolić sobie na większą swobodę bez konieczności wymieniania zakupionego wcześniej statywu. O ile mikrofon w telefonie czy innym urządzeniu, którym nagrywamy nie jest najlepszy, warto rozważyć zakup właśnie nowego mikrofonu. Wybierając produkt dedykowany nagraniom dźwięku, zapewnimy filmom czysty wyraźny głos, z maksymalnie zredukowanymi szumami. Każdy choć raz trafił na film z odgłosami trzeszczenia i szumem. Z lepszym mikrofonem zminimalizujemy ryzyko utraty widzów niezadowolonych ze słabej jakości głosu. Ważne będzie też oświetlenie, lampa czy dobrze wykorzystane światło dzienne potrafią zdziałać cuda i dodać filmom klimatu. A naszej twarzy pewności siebie i niesamowitego uroku. Jeśli już przy tym jesteśmy, nasze studio video będzie potrzebowało przede wszystkim dużo pozytywnej energii, pasji, odwagi, kreatywności i systematyczności w działaniach. Zobacz także: Jak dodać film na Youtube.