Jak założyć i prowadzić kanał firmowy na Youtube?

konto na youtube dla firmy

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że specyfika YouTube daje ogromne możliwości nie tylko w aspekcie zwiększenia rozpoznawalności marki, ale również podtrzymywania relacji ze swoimi odbiorcami.

Jak założyć konto na YouTube?

Osoby, które chcą założyć kanał na YouTube musza w pierwszej kolejności posiadać utworzone konto Google. Dopiero po zalogowaniu można będzie korzystać z funkcji omawianego portalu społecznościowego, czyli komentować, subskrybować kanały czy dodawać poszczególne filmy do ulubionych.

Należy zatem przejść do serwisu YouTube, a następnie w prawym górnym rogu wybrać opcję „Zaloguj się”. Kolejnym etapem będzie utworzenie konta. Użytkownik będzie mógł wtedy zalogować się do serwisu.

Jakie video umieszczać na YouTube?

YouTube dąży do profesjonalizacji. Celem serwisu jest bowiem przyciąganie do platformy osób i firm, które są w stanie inwestować w podnoszenie jakości. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do przygotowania dobrych treści nie potrzeba wyszukanego sprzętu. Nie ma również potrzeby obrabiania materiałów przy pomocy drogiego oprogramowania. Godny uwagi jest fakt, że do nagrywania video wystarczy przyzwoite oświetlenie, telefon, a także pomysł.

Zdecydowana większość osób ma ogromny problem z ostatnim wspomnianym aspektem. Ludzie prowadzący kanały na YouTube szukają sposobów, by się wyróżnić. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności skoncentrowanie się na zaspokojeniu potrzeb swojej grupy docelowej. W momencie zgromadzenia odpowiedniej ilości danych można będzie nie tylko przekraczać jej oczekiwania, ale również pozytywnie zaskakiwać. Zobacz jak wstawić film na Youtube.

Ustalenie celu i odbiorców swoich filmów?

Osoba prowadząca kanał na YouTube powinna w pierwszej kolejności zastanowić się, jakie cele chce osiągnąć, a także dla jakiej grupy docelowej będzie tworzyła materiały. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie kierowanie przekazu do wyselekcjonowanej grupy. Można wtedy liczyć na jej ogromne zaangażowanie.

Analizowanie oglądalności i reagowanie

Twórcy, którzy chcą dotrzeć do swoich odbiorców muszą nie tylko ich poznać, ale również zrozumieć. Można tego dokonać przez korzystanie z odpowiednich narzędzi. Warto wiedzieć, że YouTube Analytics dostarczy nie tylko cennych informacji, ale również wskaże elementy, które powodują, że ludzie oglądają filmy i udostępniają je swoim znajomym.

Ponadto twórca ma możliwość przeanalizowania czasu spędzonego na oglądaniu poszczególnych materiałów przez użytkowników. Można również sprawdzić, kiedy dokładnie odbiorcy tracą nimi zainteresowanie. Bardzo istotne znaczenie będzie miała możliwość sprawdzenia wyświetleń z ostatnich 48 godzin, a także 60 minut na całym kanale czy w przypadku określonych filmów. Dzięki temu możliwe będzie wykrycie ruchu u powiązanie go z wydarzeniami w czasie rzeczywistym.

pozycjonowanie filmów youtube

Odkrycie, jak dokładnie działa algorytm YouTube

Twórcy powinni myśleć o obecności na YouTube, jak o obecności w wyszukiwarce Google. Nie wszyscy wiedzą, na co dokładnie zwraca uwagę algorytm decydujący o kolejności wyszukania. Omawiany serwis nie może przede wszystkim doprowadzić do sytuacji, by w wynikach wyszukiwania pojawiały się filmy, które nie odpowiadają ich intencjom. Algorytm musi bowiem wiedzieć, na jakich frazach zależy twórcy. Warto używać odpowiednich opisów, tagów. Jeśli interesuje Cię pozycjonowanie filmów Youtube zobacz nasze inne wpisy.

Należy również poświęcić czas na przygotowanie miniatury. Można oczywiście zlecić jej wykonanie. Bardzo istotne znaczenie ma także tytuł. Powinien on jednoznacznie wskazać odbiorcy, co dokładnie znajduje się pod określonym linkiem. Nie jest rekomendowane wypełnianie tytułu na siłę słowami kluczowymi. Z kolei opis musi zawierać możliwie najwięcej informacji.

Jakie filmy na YouTube najbardziej angażują?

Warto wiedzieć, że jeszcze kilka lat temu zdecydowana większość znanych twórców nagrywała krótkie filmy. Obecnie wszystko uzależnione jest nie tylko od tematu, ale również odbiorców. Świetnym rozwiązaniem będzie eksperymentowanie z dłuższymi materiałami. Jak wiadomo dłuższe filmy sprawią, że odbiorcy będą dłużej je oglądali. Będzie to miało przełożenie na sympatię algorytmów YouTube’a.

Oczywiście w tej kwestii powinien być zachowany zdrowy rozsądek. Należy mieć świadomość, że użytkowników może znudzić przeskakiwanie z tematu na temat czy zbaczanie z głównego wątku. Twórca powinien maksymalnie skoncentrować się na tym, co dokładnie chce przekazać. Dzięki temu uniknie rozpraszania uwagi. Będzie również w stanie utrzymać odpowiednią dynamikę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że edycja materiału jest praktycznie ta samo ważna, co nagranie.

Osoby, które są zainteresowane nie tylko zatrzymaniem widzów, ale również sprawieniem, by byli klientami, powinny wykorzystać natywne funkcjonalności oferowane przez omawiany serwis. Świetną opcją będzie zamieszczenie na ekranie końcowym interaktywnych grafik, które będą prowadziły do innego filmu czy strony internetowej. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba twórców dodaje ekrany końcowe w ostatnich 20 sekundach swoich filmów. Rekomendowane jest zatem zaplanowanie, gdzie dokładnie mają się one pojawiać.