Jak założyć spółkę zoo?

Pierwsze, co trzeba zrobić to sporządzić umowę w formie aktu notarialnego. W umowie musi się znaleźć między innymi nazwa i adres firmy, przedmiot działalności czy wysokość kapitału zakładowego. Jeśli spółka jest założona na czas nieokreślony to musi być podany czas trwania. Jeśli chcemy wiedzieć jak założyć spółkę z oo krok po kroku to wiele informacji można znaleźć w Internecie.

Wtedy można krok po kroku przygotowywać wszystkie potrzebne dokumenty. Niczego się wtedy nie pominie, a co za tym idzie można będzie przyspieszyć zakładanie naszej nowej spółki zoo. Po podpisaniu umowy mamy maksymalnie sześć miesięcy żeby spółkę wpisać do KRS.

Ten czas warto wykorzystać na zgromadzenie kapitału zakładowego czy wybranie zarządu. Sama rejestracja firmy nie jest długotrwała, ale to wszystko będzie tak naprawdę zależne od tego jak szybko się za to weźmiemy. Formalności jest coraz mniej, dlatego więcej osób zastanawia się nad założeniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Co jeszcze trzeba dopełnić?
Trzeba będzie jeszcze załatwić kilka spraw zanim firma będzie mogła bez ograniczeń działać. Zalicza się do tego założenie konta firmowego na podstawie numeru regon. Ten numer konta będzie dostępny dla urzędu skarbowego. Istotne będzie zarejestrowanie się, jako podatnika VAT. Jeszcze ważniejsze będzie to żeby można było jak najszybciej powiadomić urząd skarbowy o tym, jaką formą opodatkowania wybieramy. Za wszystkie dokumenty, które są nam potrzebne do założenia firmy trzeba będzie zapłacić. Kwoty są bardzo różne od kilku złotych do kilkuset złotych. Wszystkie formalności można dzisiaj załatwiać przez Internet. Wystarczy odwiedzić stronę ministerstwa i dowiedzieć się jak ma to wyglądać. Załatwienie wszystkich formalności oznacza, że nasza spółka może być uważana za legalnie działającą. Można zdobywać nowych klientów, którzy będą przynosiły spółce dochody. Im szybciej zaczniemy interesować się dokumentami potrzebnymi do założenia spółki zoo tym szybciej będzie można ruszyć z nową firmą.