Pozycjonowanie czy Google Adwords – Jaki rodzaj marketingu wybrać?

pozycjonowanie vs google ads

Zapewne pośród nas znajdzie się wiele osób, które chciałyby rozwinąć swoją własną działalność. Jednak jeśli już zdecydujemy się na otwarcie takiej przyjdzie nam zmierzyć się z wieloma trudnościami. Jedną z nich będzie niewątpliwie odpowiedni marketing naszej działalności. Zacznijmy od tego czym właściwie jest marketing. Być może i jest to oczywiste dla większości z was, ale nie jest tylko promowanie naszego interesu. Marketing to także, współpraca z wieloma osobami które mogą nam przynieść różnego typu korzyści i dać mam niezbędne fundamenty do stworzenia czegoś wielkiego. Prowadzenie marketingu to wbrew pozorom bardzo trudna sprawa, wymagająca od nas dużej wiedzy na dany temat i odpowiednie zarządzanie naszymi środkami. W dzisiejszym tekście chciałbym przedstawić wam dwie najpopularniejsze formy marketingu internetowego zawarte w temacie tego tekstu.

Google Ads i jego skuteczność marketingowa

Pierwszą z nich jest tak zwane Google Adwords. Jest to bardzo
wygodna opcja promocji naszej działalności która polega na tym, że gdy dana osoba jest zainteresowana, na przykład zakupem nowych mebli, a nasza działalność prosperuje w tym kierunku, to po wpisaniu frazy „meble”, jego oczom ukaże się wasza strona jako jedna z pierwszych.

Google wszystko zrobi w bardzo inteligentny sposób, aby nasza strona trafiła do jak największej ilości użytkowników, ponad to Google jest właścicielem takich stron internetowych jak YouTube na którym, także może dać wzmiankę o nas, co tylko poszerzy nasze zasięgi. Google Adwords prowadzi swoją działalność promującą inne osoby od roku 2000, natomiast w 2018 roku zmienili swoją domenę internetową na Google Ads. Firma ta ma już od dawna ugruntowaną pozycję na rynku i posiada ona wielu zadowolonych klientów z ich usług. Warto też zaznaczyć, że płacimy tylko za wyniki. Oznacza to, że jeśli ktoś kliknie w reklamę naszej strony bądź do nasz zadzwoni, to dopiero wtedy my za to płacimy.

Uważam, że jest to bardzo uczciwe w stosunku do nas. Dodatkowo jeszcze Google daje nam opcję kontrolowania środków przeznaczonych na reklamy. Jak to działa? Już wam tłumaczę. Gdy na naszą promocję chcemy przeznaczyć, na przykład 1000 złoty, to ustawiamy taki limit i gdy nasze strona dzięki reklamie będzie często wyświetlana i przekroczy nasz budżet to reklamy się nie będą pokazywać, a my za wszystkie poprzednie zapłacimy ustalony budżet, czyli 1000 złoty. Świetne rozwiązanie Google, dzięki któremu mamy pełną kontrolę nad naszym budżetem.

Pozycjonowanie czyli SEO – skuteczna forma reklamy

Druga opcja to pozycjonowanie. Jest to prowadzenie marketingu naszej działalności w sposób oryginalny, wyróżniający się na tle konkurencji. Niezwykle kluczową rzeczą w tym przypadku jest nasza kreatywność. Wymyślenie czegoś co może dać nam wielu klientów. Tak naprawdę w tę opcję nie trzeba inwestować zbyt wielu środków, nawet przy dobrym pomyśle nie potrzeba nam w ogóle pieniędzy, co czyni tę opcję bardzo bezpieczną jeśli chodzi o nasz rozwój. Myślę, że jest to na pewno bardzo czasochłonne i trudne stworzyć samemu coś nowego czego jeszcze nie było, jednak przy odpowiednim zaangażowaniu i wysiłku wszystko jest możliwe.

Adwords czy pozycjonowanie – co wybrać?

Jednak przechodząc do zadanego wcześniej pytania, co powinniśmy wybrać? Pozycjonowanie czy Google Adwords? Uważam, że każdy z tych dwóch rodzajów ma swoje zalety oraz wady. Pierwszy z nich wymaga od nas dużego wysiłku oraz kreatywności, małym nakładem finansowym, natomiast drugi rodzaj, czyli Google Ads to bardzo wygodne rozwiązanie które może losową osobę przekierować właśnie naszą stronę internetową, jednak usługa ta jest płatna. Według mnie, dla osoby która dopiero zaczyna lepszą opcją na dobry początek jest pozycjonowanie.

Dlaczego? Głównie z tego powodu, że nie wymaga od nas dużego nakładu finansowego, a opiera się tylko na naszych umiejętnościach w danej branży. Oczywiście to nie jest tak, że Google Ads to zła opcja, mało tego jest to świetna opcja, często nawet bardziej skuteczna i dająca lepsze efekty niż pozycjonowanie, jednak polecam się tym zająć kiedy zbierzemy większe doświadczenie, bo być może pozycjonowanie to będzie coś co wybije nas bardzo wysoko i da nam zamierzone rezultaty. Trzeba mieć, również na uwadze, że jest to biznes i wiele zależy nie tylko od rodzaju marketingu, ale od naszego szczęścia, konkurencji i wielu innych czynników.