Zalety stron internetowych responsywnych

strony responsywne

Strony responsywne można dopasować do urządzenia mobilnego w zależności od posiadanego ekranu i jego rozdzielczości. Zaletą stron responsywnych jest fakt, że są wyświetlane zarówno na tabletach, smartfonach oraz komputerach. Dla urządzeń mobilnych przeznaczone są bezpośrednio mobilne wersje stron internetowych. W obecnych czasach ludzie mają telefony przy sobie cały czas i dlatego głównie z tych urządzeń przeglądany jest internet.

Dopasowanie rozdzielczości

Zakupy przez internet realizowane są w dużej mierze przez telefon. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ zakupów można dokonać w każdym miejscu, niekoniecznie siedząc w domu. Oczywiście można zakładać, że klienci będą odwiedzać stronę jedynie przy użyciu komputera. Jednak obecnie większość ludzi używa telefonów i ten sposób dotarcia wydaje się najbardziej prawdopodobny. Responsywne strony są znacznie bardziej konkurencyjne i wyróżniają się wśród innych. Jednak wciąż istnieje duża liczba osób, które korzystają z klasycznych rozwiązań i nie stawiają na responsywność strony. Pojęcie to oznacza, że strona może być dowolnie dopasowana do rozdzielczości danego urządzenia mobilnego. W ten sposób jest wyrażony uniwersalny charakter tych stron, ponieważ ich jakość jest taka sama zarówno na dużym ekranie jak i na wyświetlaczu telefonu.

Wykonanie strony responsywnej

Popularność smartfonów wzrosła w olbrzymim tempie co sprawiło, że dostęp do mobilnego internetu stał się powszechny. Jest to również wyzwanie dla twórców stron internetowych, którzy muszą zadbać o to, żeby strony wyświetlały się w sposób prawidłowy na wszystkich urządzenia. Dobrze wykonana strona internetowa powinna wyświetlać się prawidłowo na każdym dostępnym urządzeniu. Prezentowana treść jest czytelna i dobrze wykonana pod względem technicznym. Oczekiwania użytkowników są coraz większe i dlatego strony internetowe również powinny dążyć do doskonałości. Wykonanie strony internetowej można zlecić firmie zewnętrznej, która podejdzie do tego profesjonalnie. Takie rozwiązanie jest kosztowne, ale sprawia, że wszystko będzie gotowe w krótkim czasie. Jednocześnie klient ma pewność, że strona wyświetlać się będzie prawidłowo na każdym urządzeniu.

Wygląd strony

Warto także zauważyć, że strony responsywne są lepiej pozycjonowane i zajmują wyższe wyniki w wyszukiwarce Google. Ta firma jako pierwsza zauważyła potencjał responsywności i postanowiła nagradzać twórców internetowych, którzy przywiązują uwagę do tej kwestii. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dotrzeć do większej liczby użytkowników. Zaletą stron responsywnych jest na pewno ich atrakcyjny wygląd oraz czytelny widok prezentowanych treści. Strony responsywne są również zdecydowanie tańsze w utrzymaniu. Przy takim rozwiązaniu nie ma potrzeby płacenia za wersję strony mobilną oraz stacjonarną. Warty uwagi jest wspólny panel zarządzania treścią występujący w stronach responsywnych, który pozwala publikować oraz dowolnie zmieniać treść.

Modyfikacja strony

Taka usługa sprawia, że użytkownik ma znacznie więcej możliwości i może lepiej modyfikować stronę. Adres URL stron responsywnych jest cały czas taki sam. Nie ma znaczenia na jakim urządzeniu wyświetlana będzie strona internetowa, ponieważ jej wygląd pozostaje bez zmian. Jedna strona serwisu sprawia, że aktualizację strony pod względem treści można przeprowadzać z jednego miejsa. Jednocześnie możliwe jest posiadanie dwóch różnych kodów śledzących. Strony responsywne posiadają jeden wspólny śledzący kod. Wadą stron responsywnych jest niestety potrzeba tworzenia większej liczby grafik. Tylko w ten sposób można uzyskać pełną kontrolę nad wszystkimi obrazami, które są wyświetlane na stronie.